facebook google+ youtube

Podporujeme mladé sportovce

PODPORUJEME MLADÉ SPORTOVCE!
Motoristické sporty se těší neutuchajícímu zájmu jak běžného obecenstva, tak i médií. Rychlost a pořádná dávka adrenalinu lákají na celém světe stále větší zástupy fanoušků.
Osobnosti jako Kubica nebo Enge inspirují celou řadu mladých sportovců, kteří přirozeně začínají svou kariéru za volantem motokár. Motokárový sport je obecně považován za kolébku většiny motoristických sportů. Aby však mohl mladý sportovec vyjet na dráhu potřebuje si vybudovat technické zázemí, téměř identické, jako mají profesionálové.
TYMEK KUCHARCZYK
Osmiletý závodník z Łodygowic, obce ležící jen kousek od Żywce, nastartoval svou závodnickou dráhu v roce 2010 na halových motokárových závodech v Tychách, pod dohledem svého otce Macieje, bývalého rallyového závodníka. V roce 2011 začal Tymek trénovat na profesionálních motokárových dráhách v Lublině a Gostyniu a zúčastnil se motokárového mistrovství Polska ve Starém Kisielině. Ke konci roku 2012 Tymek vyhrál poslední kolo motokárového mistrovství České republiky, což mu ve spojení s dobrými výsledky v předchozích závodech zajistilo titul druhého vicemistra v kategorii Easykart 50 v konkurenci 23 klasifikovaných závodníků. Stojí za to podotknout, že mladý závodník dosáhl tohoto úspěchu ve věku pouhých 6 let.
Potom přišel start v Poháru Rotaxa na dráhách v Polsku, Rakousku a Maďarsku. Letos v rámci své první sezóny v Academy Champion Kart Series – nesoucí status mistrovství Itálie – Kucharczyk vybojoval druhé místo v koncové klasifikaci kategorie Baby Academy. Dříve se titul mistra Itálie podařilo vybojovat pouze Robertu Kubicovi.
Po letošní sezóně šéfové italského týmu PB Racing Kart Technology nabídli Polákoví přestup do vyšší závodní série WSK.